KONSULTACJA - PIERWSZA WIZYTA
 
 
Konsultacja kosmetologiczna to najważniejszy element spotkania w gabinecie. Ten krok pozwala na zbadanie skóry u podstaw, umożliwia dobranie pielęgnacji domowej i ułożenie planu zabiegów w gabinecie kosmetologicznym. W związku z tym, że to jak wygląda nasza skóra, nakłada się wiele czynników, nie rozmawiamy tylko o pielęgnacji, ale także o żywieniu, o stanie zdrowia, higienie snu, stresie, suplementacji i innych czynnikach, które mogą wywoływać problemy z cerą i inne zaburzenia ze strony organizmu. Konsultacja pozwala lepiej dobrać odpowiednią pielęgnację, suplementację, zalecenia, zabiegi i sposób żywieni

Często słyszę pytania:
√ "Po, co ta konsultacja? Ja mam kilka wyprysków i bym chciała tylko jakiś zabieg na to". "Ja tylko szybko na oczyszczanie, nie potrzebuje konsultacji".
"Po co tyle pytań, ja bym tylko chciała kupić jakiś krem na moje przebarwienia".

Po, co konsultacja?
Sam zabieg nie wystarczy na długo. Pielęgnacja domowa, to podstawa. Kilka produktów do codziennego stosowania może wiele zdziałać, ale muszą być odpowiednio dobrane.

Pierwsza wizyta, to zawsze ok. 1-godzinna rozmowa w oparciu o konkretne punkty.
Opisanie wszystkiego krok, po kroku jest dla Was jak mapa, plan na każdy dzień. Nie musicie nic notować, wszystko dostajecie w obszernym pliku, który jest dla Was na wyłączność. Dostajecie tzw.: "BEAUTY PLAN", który zawiera wszystkie wskazówki odnośnie Waszej skóry, pielęganacji, zabiegów gabinetowych, stylu życia oraz wskazówek jakich błędów nie popełniać. m.in. za to płacicie.
 Usystematyzowanie i spisanie każdego celu pomaga nam realnie przewidzieć efekty.


Zastanawiasz nad pierwszą wizytą i nie wiesz, czy potrzebujesz takiego "Beauty Planu" i kogoś, kto Cię poprowadzi?
Nawet, jeżeli nie zmagasz się z trądzikiem, to taka mapa pielęgnacji i zabiegów sprawdzi się w podtrzymaniu kondycji Twojej skóry i już będzimy mogły wprowadzić profilaktykę przeciwstarzeniową.

 

Spotkanie obejmuje:

1. WYWIAD podczas którego zadaję szczegółowe pytania na temat stanu zdrowia, zażywanych leków, suplementacji, odżywiania, stylu życia, stresie, jakości snu, pielęgnacji domowej oraz wcześniej wykonywanych zabiegów.
2. DIAGNOSTYKĘ SKÓRY wizualną i palpacyjną oraz diagnostykę aparaturą, dzięki której możemy zobaczyć zmiany niewidoczne gołym okiem tj. obecność bakterii, grzybów. Zbadam strukturę skóry, jej natłuszczenie, nawilżenie, poziom złuszczania, wielkość porów, wielkość zmarszczek, zaburzenia wydzielania łoju, zmiany naczyniowe, zmiany pigmentacyjne tj.: przebarwienia, czy odbarwienia oraz ich głębokość, a także blizny. Badanie to pozwoli na zobrazowanie z jakimi zmianami mamy do czynienia oraz czy nie wymagają one dalszej diagnostyki. Pozwoli też zachować prewencję oraz dobrać wycelowaną w problem pielęgnację domową i zabiegi profesjonalne w gabinecie.
3. OMÓWIENIE Twojego stanu zdrowia i zalecenie odpowiednich badań laboratoryjnych.
4. OMÓWIENIE i skorygowanie błędów w pielęgnacji domowej.
5. Przygotowanie spersonalizowanego “BEAUTY PLANU”, który zawiera:

  • listą rekomendowanych kosmetyków do pielęgnacji domowej,

  • listę zabiegów kosmetologicznych w celu usunięcia zmian występujących na skórze,

  • zalecenia żywieniowe i suplementacyjne,

  • listę zdrowych nawyków,

  • listę wskazówek, jakich błędów nie popełniać.

6. W razie konieczności pokierowanie do odpowiednich specjalistów w celu dalszej diagnostyki.
 

 


Przygotowanie do konsultacji:

1. Na diagnostykę należy przyjść bez makijażu, skóra musi być dokładnie oczyszczona, nie należy używać kremów, filtrów, pudrów, itp.
2. Taki krok należy wykonać najpóźniej godzinę przed badaniem. Jest to niezbędne do prawidłowej diagnozy.
3. Zabierz ze sobą: listę stosowanych kosmetyków do pielęgnacji i makijażu oraz listę ewentualnie przyjmowanych leków/suplementów (nazwy wraz z dawkowaniem).Odpowiednio przeprowadzona konsultacja i plan dalszego postępowania, to kluczowe elementy, jeżeli długotrwale chcemy poprawić wygląd naszej skóry, samopoczucie, czy stan zdrowia.

!!!

BARDZO WAŻNE JEST ZAANGAŻOWANIE, REGULARNOŚĆ I SUMIENNOŚĆ W PRZESTRZEGANIU WSZYSTKICH ZALECEŃ

 
 

ZAPRASZAM CIĘ NA WIZYTĘ

 
gabinet komsetyczny nowy sącz
Kochanowskiego 19/1
Nowy Sącz
pn-pt 10:00-17:00