Konsultacja kosmetologiczna to najważniejszy element spotkania w gabinecie. Ten krok pozwala na zbadanie skóry u podstaw, umożliwia dobranie pielęgnacji domowej i ułożenie planu zabiegów w gabinecie kosmetologicznym. W związku z tym, że to jak wygląda nasza skóra, nakłada się wiele czynników, nie rozmawiamy tylko o pielęgnacji, ale także o żywieniu, o stanie zdrowia, higienie snu, stresie, suplementacji i innych czynnikach, które mogą wywoływać problemy z cerą i inne zaburzenia ze strony organizmu. Konsultacja pozwala lepiej dobrać odpowiednią pielęgnację, suplementację, zalecenia, zabiegi i sposób żywienia.Spotkanie obejmuje:

1. wywiad podczas którego zadaję szczegółowe pytania na temat stanu zdrowia, zażywanych leków, suplementacji, odżywiania, stylu życia, stresie, jakości snu, pielęgnacji domowej oraz wcześniej wykonywanych zabiegów.

2. diagnostykę skóry wizualną i palpacyjną oraz diagnostykę aparaturą, dzięki której możemy zobaczyć zmiany niewidoczne gołym okiem tj. obecność bakterii, grzybów. Zbadam strukturę skóry, jej natłuszczenie, nawilżenie, poziom złuszczania, wielkość porów, wielkość zmarszczek, zaburzenia wydzielania łoju, zmiany naczyniowe, zmiany pigmentacyjne tj.: przebarwienia, czy odbarwienia oraz ich głębokość, a także blizny. Badanie to pozwoli na zobrazowanie z jakimi zmianami mamy do czynienia oraz czy nie wymagają one dalszej diagnostyki. Pozwoli też zachować prewencję oraz dobrać wycelowaną w problem pielęgnację domową i zabiegi profesjonalne w gabinecie.

3. Omówienie Twojego stanu zdrowia i zalecenie odpowiednich badań laboratoryjnych.

4. Omówienie i skorygowanie błędów w pielęgnacji domowej.

5. Przygotowanie spersonalizowanego “BEAUTY PLANU”, który zawiera:

6. Program indywidualnej pielęgnacji profesjonalnej w gabinecie.

7. W razie konieczności pokierowanie do odpowiednich specjalistów w celu dalszej diagnostyki.Przygotowanie do konsultacji:

1. Na diagnostykę należy przyjść bez makijażu, skóra musi być dokładnie oczyszczona, nie należy używać kremów, filtrów, pudrów, itp.

2. Taki krok należy wykonać najpóźniej godzinę przed badaniem. Jest to niezbędne do prawidłowej diagnozy.

3. Zabierz ze sobą: listę stosowanych kosmetyków do pielęgnacji i makijażu oraz listę ewentualnie przyjmowanych leków/suplementów (nazwy wraz z dawkowaniem).Odpowiednio przeprowadzona konsultacja i plan dalszego postępowania, to kluczowe elementy, jeżeli długotrwale chcemy poprawić wygląd naszej skóry, samopoczucie, czy stan zdrowia.

!!!

BARDZO WAŻNE JEST ZAANGAŻOWANIE, REGULARNOŚĆ I SUMIENNOŚĆ W PRZESTRZEGANIU WSZYSTKICH ZALECEŃ.

gabinet komsetyczny nowy sącz
ul. Sobieskiego 1A
Nowy Sącz
pn-pt 10:00-18:00
sob 9:00-14:00