Makijaż permanentny - PYTANIA i ODPOWIEDZI


26 września, 2018

10 najczęstszych pytań dotyczących makijażu permanentnego

1. Czy makijaż permanentny wykonuje się w znieczuleniu?
– Tak. Usta, oczy i brwi znieczulane są przed zabiegiem specjalnym kremem. Dodatkowo podczas zabiegu znieczulam pigmentowane miejsce lidokainą w płynie (Tag 45).

2. Kiedy mogę malować oczy po zabiegu makijażu permanentnego?
Oczy można malować po upływie co najmniej tygodnia od wykonanego zabiegu. Najlepiej wstrzymać się z wykonywaniem make-upu do całkowitego wygojenia skóry, czyli ok 10 – 14 dni. Dotyczy to zarówno malowania rzęs jak i powiek.

3. Kiedy malować usta po zabiegu makijażu permanentnego?
Tak jak w przypadku oczu, zalecam się nie malować ust co najmniej tydzień, a najlepiej do całkowitego wygojenia, czyli ok 10 – 14 dni.

4. Czy przed i po makijażu można się opalać?
Zarówno przed jak i po zabiegu makijażu permanentnego opalanie nie jest wskazane. Przed zabiegiem ze względu na przesuszanie naskórka jak i zmianę jego koloru. Na opalonej skórze trudno dobrać odpowiedni kolor barwnika, który będzie do niej nadal pasował po zejściu opalenizny. Po zabiegu nie należy się opalać ok 14 dni. Pigmentowane miejsce należy chronić przed słońcem aż do wygojenia, ponieważ istnieje ryzyko wystąpienia przebarwień w makijażu.

5. Czy można pić alkohol w dniu zabiegu i po nim?
Picie alkoholu 2-3 dni przed i po zabiegu nie jest wskazane. Dla własnego bezpieczeństwa i lepszego gojenia się pigmentowanych miejsc lepiej powstrzymać się od jego picia przez ten krótki okres.

6. Kiedy przykleić sztuczne rzęsy po zabiegu makijażu permanentnego oczu?
Rzęsy są przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego oczu. Przed zabiegiem należy je więc usunąć. Ponownie można je przykleić po zakończonym zabiegu. Zabieg makijażu permanentnego oczu składa się z 2 wizyt – pierwsza zasadnicza i druga po około miesiącu, podczas której uzupełnia się makijaż. Rzęsy przyklej ponownie po drugiej wizycie, kiedy oczy się już wygoją.

7. Kiedy po zabiegu makijażu permanentnego oczu można zacząć stosować odżywki na porost rzęs?
Tak jak w przypadku sztucznych rzęs odżywki możesz zacząć stosować po drugiej wizycie, kiedy oczy się już wygoją.

8. Czy goli się brwi przed zabiegiem makijażu permanentnego brwi?
Absolutnie nie! Wśród klientek krąży wiele błędnych informacji, że brwi przed wykonaniem makijażu permanentnego się goli. Makijaż permanentny brwi wykonywany jest na naturalnym łuku brwiowym. Podczas zabiegu można jedynie usunąć zbędne włoski.

9. Czy po zabiegu makijażu permanentnego można wrócić do pracy i codziennych czynności?
Zabieg makijażu permanentnego nie wyklucza z codziennych aktywności. Pigmentowane miejsca czasem lekko puchną i czerwienieją. Po krótkim czasie opuchlizna oraz zaczerwienienie mija i można powrócić do codziennych spraw.

10. Czy usta bardzo puchną podczas zabiegu makijażu permanentnego?
Stopień opuchlizny ust jest sprawą bardzo indywidualną. U jednych usta puchną dość znacznie a u innych prawie wcale. Nie można uogólnić i zastosować jednego stopnia u wszystkich osób. Usta są dość wrażliwe i opuchlizna występuje zawsze, ale w różnym stopniu u każdej z osób.Zobacz także:


gabinet komsetyczny nowy sącz
ul. Sobieskiego 1A
Nowy Sącz
pn-pt 10:00-18:00
sob 9:00-14:00