Fokus na ALOES ❤️


20 sierpnia, 2018

UZDRAWIAJĄCA MOC ALOE VERA Z BIOLOGICZNIE KONTROLOWANYCH UPRAWA W MEKSYKU ! ! !

ALOES to sukulent, czyli roślina, która potrafi przetrwać w bardzo trudnych warunkach środowiskowych - bez źródła wody, będąc dodatkowo narażoną na wysoką temperaturę i nasłonecznienie. O korzystnym dla zdrowia działaniu Aloe Vera mówiono już w starożytnym Egipcie, Chinach i Indiach.

Dziś aloes znajduje zastosowanie zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Lista dobroczynnych skutków jego spożywania jest bardzo długa, a do najważniejszych zaliczyć należy poprawę działania układu immunologicznego. Bardzo cenna zdolność ekstraktów aloesu do wnikania w głębsze warstwy skóry sprawia, że produkty wytwarzane na bazie aloesu mają również zastosowanie w kosmetyce. Aloe Vera jest składnikiem kosmetyków przeznaczonych dla osób w każdym wieku, z rozmaitymi potrzebami skóry.

Aloes zawiera wiele witamin, w tym A, C, E, kwas foliowy, cholinę, niacynę i inne z grupy B. Jest bogaty również w szeroki zestaw minerałów, m.in. wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź, mangan, a także aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe.

Bogaty skłąd stanowi o jego cennych właściowściach pielęgnacyjnych, takich jak zdolność do syntezy kolagenu i elastyny, działanie nawilżające, natłuszczające i wygładzające. Witamina C zapewnia uelastycznienie ścian naczyń, a witamina A wspomaga proces regeneracji naskórka i stymuluje produkcję kwasu hialuronowego. Aloes posiada również enzymy neutralizujące wolne rodniki oraz antranoidy, działające przeciwgrzybiczo i przeciwbakteryjnie. Dzięki różnorodnym właściwościom ekstrakt Aloe Vera możemy znaleśc w skłądzie kosmetyków do pielęgnacji skóry tłustej z problemem trądziku, ale również suchej, wrażliwej i dojrzałej.

Potwierdzone badaniami, dobroczynne właściwości aloesu są jednak w dużej mierze zalzne od źródla jego pochodzenia. Wybrane koncerny farmaceutyczne i firmy kosmetyczne - kładące nacisk na wysoką jakość swoich produktów, korzystają z aloesu uprawianego na wyżynnych terenach Meksyku. Nad przestrzeganiem ścisłych norm upraw ekologicznych czuwa firma Tomagricula. Wszystkie uprawiane tam rośliny są wolne od substancji chemicznych, pestycydów i nawozów sztucznych. Surowe normy są certyfikowane, monitorowane i kontrolowane przez Texas Departament of Agriculture. Liście aloesu są zbierane i składowane w chłodniach tak, aby nie dochodziło do utlenienia lub rozkładu naturalnie występujących składników aktywnych zawarych w aloesie. Starannie dobrane metody stosowane w rolnictwie ekologicznym gwarantują, iż wszystkie wyselekcjonowane do dalszego przetwarzania liście są najwyższej jakości.

Firma Klapp Cosmetics, z dużą dbałością dobiera źródła wszystkich składników aktywnych wprowadzanych do kosmetyków. Doyczy to również koncentratu z Aloe Vera, obecnego w produkcie Aloe Vera Gel z lini Skin Natural. Deliktatnej konsystencji produkt to żel aloesowy z bogactwem silnie skoncentrowanych składników aktywnych.


ALOE VERA STOSOWANY W CODZIENNEJ PIELEGNACJI SKÓRY, SAMODZIELNIE LUB Z DODATKIEM KREMU PIELĘGNACYJNEGO:
√ silne nawilża,
√ koi wrażliwą skórę,
√ niweluje napięcie suchej skóry,
√ reguluje stopień natłuszczenia naskórka,
√ redukuje stan zapalny,
√ redukuje stres oksydacyjny,
√ stymuluje syntezę kolagenu,
√ wzmacnia strukturę skóry,
√ poprawia napięcie i elastyczność skóry,
√ chroni przez starzeniem się skóry indukowanym wpływem promieni UV oraz aktywnością wolnych rodników.
Anna Grygiel
mgr kosmetologiiZobacz także:


gabinet komsetyczny nowy sącz
ul. Sobieskiego 1A
Nowy Sącz
pn-pt 10:00-18:00
sob 9:00-14:00