Fakty na temat BOTOKSU ❤️


03 sierpnia, 2018

BOTOKS jest zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej, który wykonuje się najczęściej. Pozwala on bez użycia skalpela i bez udziału chirurga plastyka uzyskać efekt młodej skóry, pozbawionej zmarszczek. Nadal zabieg budzi mieszane uczucia. Dlatego postanowiłam dzisiaj rozwiać wszystkie watpliwości, obalić najpopularniejsze mity i przytoczyć najważniejsze fakty na temat botoksu.
 
Zacznijmy od tego, czym jest botoks?
Botoks to najbardziej popularna nazwa handlowa preparatu, który tak naprawdę nazywa się toksyną botulinową. Na rynku jest kilka preparatów, nie tylko Botox®. W gabinecie stosuję również preparaty tj.: Azzalure, Botulax, Bocouture. Działanie toksyny botulinowej typu A w największym skrócie polega na rozluźnieniu mięśni, co blokuje marszczenie się skóry w wybranej okolicy.
 
MIT nr 1. | Botoks jest na rynku nowością. 
Botoks jest używany na rynku od ’70 lat XX wieku i był stosowany w różnych dziedzinach medycyny. A 20 lat później został wprowadzony do zabiegów estetycznych. Jest to preparat przebadany, sprawdzony i wbrew pozorom bardzo bezpieczny.
 
MIT nr 2. | Botoks jest niebezpieczny dla zdrowia. 
Botoks jest preparatem odpowiednio opracowanym, podawanym w odpowiednich rozcięczeniach. Jest preparatem produkowany w renomowanych firmach z atestami. Podawany w gabinecie botoks w odpowiedniej dawce, naprawdę jest bezpieczny.
 
MIT nr 3. | Botoks pozbawia mimiki.
Wszystko zależy od oczekiwań. Możemy dobrać taką ilość botoksu i podać go precyzyjnie w takie miejsca, które tylko zniwelują zmarszczki, natomiast nie pozbawią mimiki. Będzie można podnosić do góry brwi, uśmiechać się. Działanie botoksu nie „zamrozi” twarzy. Chodzi o relaks tych mięśni, a nie o ich totalne wyłączenie z użytku. 
 
MIT nr 4. | Botoks raz podany, musi być powtarzany już zawsze.
Botoks podany, zaczyna działać po ok 7 dniach, a efekt od kwestii osobniczych utrzymuje się ok. 4-6 miesięcy. Po tym czasie mięśnie wracają do swojej naturalnej aktywności. Potem botoks może być podany, ale nie musi. 
 
Skoro już ustaliłyśmy co jest nieprawdą, podam teraz kilka FAKTÓW na temat botoksu.
Zabieg jest wykonywany szybko, bezboleśnie i można po nim wrócić do biura, ponieważ ślady po ukłuciach są praktycznie niewidoczne. Botoks może być profilaktyką przeciwzmarszczkową, ponieważ botoks podany powoduje rozluźnienie mięśni i przez okres działania botoksu nie marszczy się skóra. Zmarszczki, które już istniały wypłycają się i skóra jest zrelaksowana. 
 
ZALECENIA PO ZABIEGU:
⚜️Przez ok. 4-5 godzin nie należy pochylać się, ani leżeć, żeby preparat się nie przemieścił.
⚜️Przez 24 godz. unikamy wysiłku fizycznego.
⚜️Przez ok. 4-5 dni, a najlepiej tygodnia, nie chodzimy na saunę, basen, jacuzzi, solarium. Ponieważ zwiększona temperatura szybciej rozkłada botoks. Tym samym krócej on działa.
⚜️Dodatkowo przez 24 godziny nie masujemy również twarzy.
⚜️W dniu zabiegu przed jak i po nie pijemy alkoholu.
⚜️W dniu zabiegu nie latamy samolotem.


PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
⚜️Ciąża i karmienie piersią.
⚜️Przyjmwanie leków, które obniżają poziom acetylocholiny.
⚜️Choroby, które obniżają poziom acetylocholiny.
⚜️Schorzenia o podłożu nerwowo-mięśniowym.
⚜️Uczulenie na toksynę botulinową typu A.
⚜️Infekcje bakteryjne, wirusowe (w tym również opryszczka), grzybicze.
⚜️Zaburzona krzepliwość krwi.
⚜️Stosowanie leków antydepresyjnych. 

Anna Grygiel
mgr kosmetologiiZobacz także:


gabinet komsetyczny nowy sącz
ul. Sobieskiego 1A
Nowy Sącz
pn-pt 10:00-18:00
sob 9:00-14:00