Fokus na RETINOL ❤️


04 września, 2019

Retinol – czysta witamina A
 

Retinol to jedna z najsilniej działających substancji odmładzających i przeciwtrądzikowych. To pochodna witaminy A, której działanie odmładzające jest dobrze udokumentowane. W pożywieniu znajduje się głównie w: tranie, maśle, żółtku jaj, marchwi, owocach cytrusowych oraz zielonych warzywach. Aby silniej zadziałał na skórę - sama suplementacja nie wystarczy. Należy stosować odpowiednie preparaty z retinolem. Witamina A jest wytwarzana przez nasz organizm z beta-karotenu i pełni funkcję formowania i regulowania wzrostu komórek skóry, więc odpowiada za spowalnianie procesu starzenia. Niestety ilość tej “witaminy młodości” w naszym organizmie spada. Jest jej mniej nie tylko z wiekiem, ale też za sprawą szkodliwego promieniowania ultrafioletowego. Im mniej witaminy A, tym gorszy wygląd skóry - suchość, nadmierne łuszczenie się skóry i rogowacenie naskórka to pierwsze objawy jej niedoboru.
 

Działanie RETINOLU:

1. Witamina A należy do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, więc dobrze przenika przez warstwę rogową.
2. Retinol w skórze przekształca się do kwasu retinowego, który łącząc się z receptorami, wywołuje efekt na poziomie DNA. 
3. Wywiera wpływ na procesy takie jak: metabolizm białek, metabolizm komórkowy i podziały komórkowe.
4. W naskórku przyczynia się do wydzielania czynników wzrostu.
5. Retinol jest odpowiedzialny za proliferacje komórek i przyspieszanie turn over. W skutek poprawy struktury warstwy rogowej dochodzi do wzmocnienia funkcji obronnej naskórka i zmniejszenia międzykomórkowej utraty wody.


Właściwości RETINOLU:

√ Odpowiada za prawidłowe różnicowanie komórek.

√ Przyspiesza proces podziałów komórkowych.

√ Hamuje metaloproteinazy – enzymy odpowiedzialne za rozkład elastyny i kolagenu.

√ Hamuje wolne rodniki, działa antyoksydacyjnie.

√ Odpowiada za syntezę hormonów steroidowych.

√ Wspomaga równomierne rozłożenie barwnika (melaniny) w skórze – rozjaśnienie skóry.

√ Wspomaga proces angiogenezy – powstawania naczyń krwionośnych, redukuje rumień.

√ Redukuje ilość zmian zapalnych wywołanych nadmiarem sebum (regulacja pracy sebocytów), ograniczenie komedogenezy. 

√ Retinol i jego pochodne pełnią istotną rolę w leczeniu trądziku.

 

 

W salonie dostępne, są 3 zabiegi z wykorzystaniem RETINOLU:


1. Retix C - To zabieg intensywnie odmładzający na twarz, szyję i dekolt. Swoją skuteczność zawdzięcza innowacyjnemu kompleksowi AntiCell w skład którego wchodzi 4% retinol  w formie maski stabilizowany w procesie hydrogenacji (co oznacza mniejsze podrażnienia i lepszą tolerancję w porównaniu do tradycyjnego retinolu, użytego w tym samym stężeniu),witamina C 8% i antyoksydanty 30%.

2. RETiPeel - Zaawansowany zabieg silnie odmładzający, bazujący na dwóch unikalnych kompleksach retinolowych. Rekomendowany dla skóry dojrzałej, z widoczną utratą jędrności i zmarszczkami. Drugi etap trwa kolejnych 7 dni i polega na aplikacji specjalistycznego kremu do domowej odnowy skóry. 

3. A classic termo face gym treatment by KLAPP - Jest to zabieg bardzo silnie napinającym, ujędrniającym, uelastyczniającym skórę, remodelującym o działaniu silnie przeciwzmarszczkowym, ale także rozjaśniającym i poprawiającym koloryt twrarz. 
Głównym bohaterem zabiegu jest witamina A. Jest ona niezbędna dla naszej skóry i dla naszego organizmu. Będzie działała tutaj przeciwzmarszczkowo, powodując wzrost syntezy kolagenu i elastyny. Będzie hamowala działanie metaloproteinaz, które powodują rozkład białek. Będzie normalizowała proces keratynizacji i odbudowywała warstwę żywą naskórka oraz działała rozjaśniająco.

 

 

CIEKAWOSTKI:


1. Aplikacja na skórę retinolu wywołuje natychmiastowy dopływ cytokin prozapalnych, mogących skutkować: pieczeniem, swędzeniem, zaczerwienieniem, łuszczeniem (tzw. reakcja retinoidowa).
2. 
Podczas stosowania retinolu należy włączyć suplementację cynkiem, jest on niezbędny dla prawidłowej przemiany retinolu w kwas retinowy, a dopiero ten ostatni wywiera wpływ na metabolizm komórkowy.
3. Z uwagi na przyspieszony proces złuszczania i nadwrażliwość skóry, niezbędne jest łączenie terapii retinoidami z ochroną przeciwsłoneczną. 

 


Anna Grygiel

mgr kosmetologii

 
Zobacz także:


gabinet komsetyczny nowy sącz
ul. Sobieskiego 1A
Nowy Sącz
pn-pt 10:00-18:00
sob 9:00-14:00