Dlaczego warto dbać o skórę ❓


16 sierpnia, 2019

Skóra to nie tylko naskórek.

Skóra jest zbudowana z naskórka, czyli zewnętrznej powierzchni, którą tworzą keratynocyty i korneocyty. Nie ma tam naczyń krwionośnych, ani kolagenu o który tak często zabiegamy w pielęgnacji skóry. Pod naskórkiem znajduje się skóra właściwa. I tak naprawdę skóra właściwa jest miejscem docelowym w kontekście wykonywania zabiegów kosmetologicznych. Tam chcemy dotrzeć i pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny i innych białek podporowych.

Naskórek odnawia się co 28 dni. Wszystkie komórki = korneocyty złuszczają się. Keratynocyty różnicują się, idą do góry i znowu się złuszczają. Ten proces trwa właśnie 28 dni.
Jeśli zrezygnujesz z stosowania pielęgnacji domowej, kremów, ochrony spf. Jeśli nie będziesz zmiękczać naskórka, to on nie będzie spełniał sprawnie swojej funkcji. Byłby skłonny do podrażnienń. Luszczył by się nadmiernie. Komórki nie byłyby ze sobą zespolone i odrywałyby się. Skóra byłaby bardzo podatna na działanie wolnych rodników i promieniowania UV. 

Sprawnie wypielęgnowany naskórek dobrze pełni swoje funkcję. Bardzo silnie będzie ochraniał skórę właściwą. I dzieki temu nie będzie dochodziło do przedwczesnego starzenia się skóry.
Zadbany naskórek, czyli dobrze nawilżony, gładki, odżywiony odpowiada w dużej mierze za nasz bezpośredni wygląd skóry. Jeśli ktoś na Ciebie patrzy, nie ocenia Twojej skóry właściwej, tylko naskórek. 

Kosmetyki domowe działają tylko w obrębie naskórka. Nie ma takiej możliwości, aby cząsteczki wnikneły do skóry właściwej. W związku z tym pielęgnacja domowa jest ograniczona. Nawet jeśli będziesz stosowała najlepszej jakości kremy z dużą zawartością skłądników aktywnych, to zadbasz o naskórek.
    √ Nie pobudzisz syntezy kolagenu i elastyny.
    √ Nie spowolnisz glikacji;
    √ Nie spowolnisz melatoproteinaz, które rozkłądają kolagen.
Aby tam zadziałać potrzebujesz zabiegów kosmetologicznych. One będą mogły zadziałać na poziomie skóry właściwej.

Jeśli stosujesz:
1. Mezoterapię igłową:
z wykorzystaniem bardzo dobrej jakości preparatów
(w tym miejscu mała CIEKAWOSTKA ! --> ZAWSZE PYTAJ specjalisty wykonującej zabieg, na jakich produktach jest on wykonywany. Musi on być o certyfikacji medycznej. Co to oznacza dla Ciebie? Już wyjaśniam. Jest on bezpieczny i jednocześnie bardzo skuteczny. Istotnym faktem jest również to, że zabiegi wtedy możemy wykonywać raz na 3-4 tygodnie). Nie zawsze ważny jest sam zabieg, a to co podajemy podczas niego w skórę. Więc zawsze pytaj na jakich preparatch pracuje specjalista w sowim gabinecie.
2. Dermapen:
Nakłówanie skóry w celu pojawienia się czynników wzrostu, które przyspieszy procesy regeneracji, które zaś stymulują komórki do odbudowy.
3. Peelingi medyczne:
Niskie pH wpłynie na zmianę naskórka i składniki aktywne będą mogły dotrzeć do warstwy skóry właściwej.

To dobry kierunek w świadomej pielęgnacji.


Czy same kosmetyki wystarczą? NIE !!!
Na stan naszej skóry wpływa znacznie więcej czynników, niż tylko jej pielęgnacja i właściwy dobór kosmetyków. Nasza skóra to obraz pracy całego organizmu, naszych narządów, właściwej pracy gospodarki hormonalnej, a także diety, stylu życia i innych czynników zewnętrznych. Należy więc podejść do niej kompleksowo. Świadoma i właściwa pielęgnacja jest bardzo ważna, ale pamiętajmy, że aby pozbyć się problemów naszej skóry, przede wszystkim należy znaleźć przyczynę ich powstawania. 

Czy warto wykonywać zabiegi kosmetologiczne? TAK !!!
Nie ma innej opcji. W żaden inny sposób nie zastąpisz działania zabiegów kosmetologicznych. Bo nawet najlepszej jakości kosmetyki mają ograniczone pole działania. Jeśli dbasz o swoją skórę, to z jednej strony pielęgnacja domowa , a z drugiej zabiegi kosmetologiczne. 

PODSUMOWANIE::
Więc podsumowując naskórek, dbasz o prewencję przed powstawaniem przebarwień i podrażnień, przed przedwczesnym starzeniem się skóry.
Jeśli nie będziesz dbała o naskórek to pod wpływem działania UV i wolnych rodników, to starzenie się będzie znacznie szybciej postępwało. 
Jeśli Chcesz widzieć efekty w swojej pielęgnacji, to musisz łączyć te dwie rzeczy: regularnie raz w miesiącu zabiegi kosmetologiczne oraz domowa pielęgnacja.
Jest to ŚWIADOME DBANIE O SKÓRĘ.
 
Anna Grygiel
mgr kosmetologiiZobacz także:


gabinet komsetyczny nowy sącz
ul. Sobieskiego 1A
Nowy Sącz
pn-pt 10:00-18:00
sob 9:00-14:00