Stymulatory tkankowe. Co to takiego❓


28 maja, 2019

"Stymulatory tkankowe, jako alternatywa dla wypełniaczy"

Medycyna estetyczna wypracowała wiele działań anti-age, np. wypełniacze.
Warto jednak pamiętać, że wypełniacze nie usuwają przyczyny problemu i nie spowalniają naturalnych procesów starzenia się skóry, a głównie wypełniają jej ubytki na określony czas.

Świetną alternatywą dla wypełniaczy, są stymulatory tka
nkowe. Mogą one pomnożyć ilość zdrowych komórek skóry, jak i zredukować np. objętość tkanki tłuszczowej.
Podczas dobierapia odpowiedniej terapii istotną rolę odgywa zachowanie proporcji estetycznych twarzy. Bardzo ważny jest plan zabiegowy, który nada procesom starzenia wyjątkowo łagodnego i dyskretnego przebiegu. 

Kiedy tracimy owal twarzy, należy popracować nad napięciem skóry i stymulacji strategicznych miejsc w celu odbudowy, poprzez preparaty odbudowujące stelaż twarzy. Skóra po takim zabiegu sama zaczyna produkować kolagen, elastynę i kwas hialuronowy. W efekcie otrzymujemy młodszy i naturalny wygląd.

Innym problemem z jakim borykają się klientki, jest twarz zbyt okrągła, w której kości policzkowe są znikomwe, wręcz nie widoczne. Wtedy nie podajemy wypełniaczy, które dodatkowo ją powiększą. W takiej sytuacji musimy odsłonić naturalny zarys twarzy poprzez redukcję tkanki tłuszczowej, znajdującej się poniżej kości policzkowych. Wtedy stosuję peptydy redukujące tkankę tłuszczową, które dodatkowo wpływają na ujędrnienie skóry.

Więc, jak widzimy nie zawsze jest konieczność podania wypełniaczy. Zawsze pamiętajmy, że efekt finalny powinien być naturalny. 

"Medycyna estetyczna jest dla każdego, lecz bardzo ważny jest umiar"

 
 Anna Grygiel
mgr kosmetologii

 Zobacz także:


gabinet komsetyczny nowy sącz
ul. Sobieskiego 1A
Nowy Sącz
pn-pt 10:00-18:00
sob 9:00-14:00